top of page
Antalya lara diş klinikleri
zirkonum kron kaplama

+90 507 857 69 16

Zirkonyum Kron Nedir?

Zirkonyum dişler metalin dezavantajlarını ortadan kaldıran, alerji yapmayan, doğal beyaz rengi sayesinde renk uyumu çok yüksek seviyede üst düzeyde sağlam ve estetik bir materyaldir.

Porselenler doğal dişlere en yakın sertlikte ve doğallıkta olan malzemelerdir ancak kırılgan yapısı ve özellikle çiğneme gibi kuvvetli baskılara dayanıklı değildir.

Bu tip olumsuzlukların giderilmesi amacıyla altyapı olarak sağlam, kuvvetli materyal olarak genellikle metal alaşımlar kullanılır. Bu metal altyapılar kırılmayı engellese de ışık özelliklerinin iyi olmaması ve alerjik reaksiyona neden olabilmelerinden dolayı zirkonyumlar çok uzun olmayan boşluklar dışında metal porselenlerin yerine güvenle kullanılmaktadır.

Zirkonyumun canlı dokular ile olan uyumu, sağlamlığı, ışığı metale göre daha çok geçirmesi ve ağız içinde koku yapmaması, diğer tedavi yöntemlerine göre daha avantajlı olmasını sağlamaktadır. Zirkonyum kaplamalar son yıllardaki gelişmeler sayesinde çok ayrıntılı olarak hazırlanabilmekte ve en zor vakalarda bile başarılı tedavi seçenekleri sunabilmektedir.

Dentroya Ağız ve Diş Sağlığı Kliniği
zirkonyum kaplama fiyat
  • Facebook
  • Instagram
  • YouTube
  • LinkedIn
bottom of page