top of page
Diş İmplant Fiyat
diş implant antalya

+90 507 857 69 16

  • Facebook
  • Instagram
  • YouTube
  • LinkedIn

Diş İmplant Tedavisi Nedir?

Amacımız her zaman doğal dişlerinizi ağızda tutmak olmalıdır. Ancak tek bir diş kaybedilince bile doğal denge bozulmakta ve dişlerin kaybı hızlanmaktadır. İşte implantlar böyle durumlarda kendi dişlerinize en yakın kuvvet dengesini sağlayarak güzel gülmemize ve keyif ile yemek yemenizi tekrar sağlayacak çok özel çözüm yoludur.

Diş implantları, ağızda eksik olan dişleri yerine koymak amacıyla, genellikle titanyum veya titanyum bileşiklerinden hazırlanan yapay diş kökleridir. Titanyum vücut dokuları ile etkileşime girmediği ve kuvvetlere karşı dirençli bir materyal olduğu için implant malzemesi olarak tercih edilir. İmplantlar daha önceden kaybedilmiş dişlerin oluşturduğu boşluklara ya da ciddi bir enfeksiyon yoksa hemen çekim sonrası diş yuvasına yerleştirilebilir.

İmplantlar, sabit ya da hareketli protezler yapmak amacı ile kemiğin yeterli ve uygun olduğu durumlarda basit bir operasyonla çene kemiğine yerleştirilirler. Eğer kemik miktarı ve yoğunluğu istenilen seviyede değilse implant uygulamasından önce kemik oluşturmaya yönelik işlemler yapılması gerekebilir.

Tedavi planlaması yapılmadan önce çene kemiği ve diş eti dikkatli şekilde muayene edilir. İmplant cerrahisi öncesinde  çene röntgenleri çekilerek tedavi planlaması yapılır. Bazı durumlarda üç boyutlu çene tomografisi ile implant yapılacak bölgedeki kemiğin yükseklik, genişlik ve yoğunluğu detaylı bir şekilde değerlendirilir. 

Diş implantları, sağlıklı ve doğal dişlere en yakın tedavi seçeneğidir. Yaşam konforunuzu artırarak güvenle yemek yemenizi ve gülmenizi sağlarlar.

Denroya Ağız ve Diş Sağlığı Kliniği
Diş İmplant Tedavisi
bottom of page